Co říká o vložkách wikipedie

Látkové vložky včera, dnes a zítra 5.

Co říká o vložkách wikipedie

Od 90. let 20. století se jádro dámské vložky vyrábí z rozmělněného papíru, často běleného, někdy s přídavkem savé směsi gelů. Jádro je pokryté vatovanou bavlnou, spodní část vložky je tvořena nepropustnou folií a opatřena lepícím proužkem či proužky. Pro větší pohodlí a bezpečnost bývají některé typy vložek opatřeny křidélky, které se přehnou přes okraj kalhotek a brání bočnímu posunu vložky.

Menstruační vložka se vkládá do kalhotek a je tedy nošena vně ženského těla, na rozdíl od tamponů nebo menstruačního kalíšku. Obecně je životnost jedné vložky průměrně 6 hodin, i když může vydržet 4 až 8 hodin v závislosti na absorpčních schopnostech vložky a síle menstruace nositelky. Po použití se vyhazují.

Jednorázových vložek existuje více typů:

  • slipové vložky jsou nejmenší a nejtenčí a používají se při slabém krvavém výtoku nebo zároveň při použití tamponů.
  • vložky normal jsou vložky se střední absorpční schopností a lze je použít po celou dobu menstruace
  • vložky s označením Maxi, Super, Extra apod. jsou menstruační vložky, které jsou zvlášť savé a v porovnání s vložkami Normal bývají i delší. Používají se při silném krvácení. Někteří výrobci vyrábí savé vložky určené zvlášť při použití v noci, tzv. noční vložky.

Vložky normal i ty extra savé jsou dostupné ve variantách s křidélky nebo bez, standardní tloušťky nebo ultra tenké.                                              (zdroj wikipedie)

Zapomněli jste heslo? Prosím zadejte svou e-mailovou adresu. Obdržíte e-mail s odkazem na nastavení nového hesla.

Zapomněli jste heslo? Prosím zadejte svou e-mailovou adresu. Obdržíte e-mail s odkazem na nastavení nového hesla.