Německé pokyny jak si ušít spodky

Ženy a dívky si musely vždy umět poradit.

Moudrá matka učila své dcery šít již od mladých let. O obchodních domech a dostupných menstruačních pomůckách si mohly ještě pár roků snít. A i když už se vyráběly, tak ještě ne každá si je mohla finančně dovolit.

Zde se můžete přesvědčit, že modely látkových vložek a menstruačních kalhotek, nejsou vynálezy dneška, ale zaobíraly se jimi ženy již před více jak 150 lety.

Toto je výstřižek z novin, kde jsou doporučené modely jak si ušít své menstruační vložky a kalhotky.

Myslím, že by se dalo inspirovat i do dnešní doby a když si dnešní dámy stěžují, že jim vložka klouže, možná by ocenily pás se dvěmi tkanicemi vpředu a vzadu, na které se přidělá vložka.

                      

Obrázek je nazvaný “Německé pokyny jak si vyrobit pratelné menstruační vložky a spodky” není v úplně ostré kvalitě, ale z obrysů si můžete odvodit, jak to vypadalo.

Datují ho před rok 1900 kdy ještě nebyly žádné spodní kalhotky. Takže je zde vidět, že první střihy kalhotek mohly vzniknout i z těchto modelů.

Kalhotky nebyly, protože pro ženy nebylo myslitelné něco takového nosit. Spodky byly vymyšlené pro muže a z nich se odvodilo spodní prádlo pro ženy. Nejdříve nohavičkové až po dnešní bikiny.

Zdroj obrázku : https://owlcation.com/

Zapomněli jste heslo? Prosím zadejte svou e-mailovou adresu. Obdržíte e-mail s odkazem na nastavení nového hesla.

Zapomněli jste heslo? Prosím zadejte svou e-mailovou adresu. Obdržíte e-mail s odkazem na nastavení nového hesla.